Adventní koncerty s novou hybridní aplikací Rozhlasu a televize Slovenska

Advent, České Budějovice, Vánoce, vánoční strom, Černá věž
Advent, České Budějovice, Vánoce, vánoční strom, Černá věž

Sváteční program je každoročně součástí HbbTV slovenského veřejnoprávního média RTVS. Česká televize nabízí tradičně Adventní koncerty ve svém archivu iVysílání.

Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) nabízí každoročně svým divákům sérii Adventních koncertů ve speciální aplikaci, která funguje v rámci hybridního vysílání. Výjimkou není ani letošní ročník. RTVS tentokrát představila zcela novou podobu aplikace, kterou mohou využít majitelé televizorů a set-top boxů s podporou HbbTV. Aktuálně si je možné přehrát koncerty z 2. a 9. prosince (Snina a Halič), následující díly budou uvedeny 16. a 23. prosince (Tatranská Lomnica a Skalica).

Aventní koncerty RTVS - HbbTV verze 2018

 

Adventní koncerty jsou tradičně součástí hybridního menu, kde mohou dále majitelé přijímačů s podporou této technologie využívat například i televizních archiv, zpravodajství, případně teletext. Dlouhodobě jsou také součástí aplikace, které již nejsou aktuální, ale ukazují možnosti HbbTV – MS ve fotbale nebo Tour de France. Adventní koncerty má pochopitelně ve své nabídce i veřejnoprávní Česká televize, ale nepřipravuje pro ně žádnou speciální položku. Diváci je dle očekávání najdou v archivu iVysílání.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související