Akce Den s digitálním rádiem se letos konat nebudou, zrušil je opět koronavirus

8. září 2020

Koronavirus v letošním roce významně ovlivnil řadu akcí, které přímo nebo nepřímo s digitálním rádiem DAB+ souvisí. Nemohl se konat například ani květnový Den otevřených dveří Českého rozhlasu.

Oblíbené akce s veřejností Den s digitálním rádiem, které několikrát do roka pořádá západočeská společnost RTI cz, se již letos konat nebudou. Naší redakci to potvrdil provozní ředitel firmy Roman Kropáček. Podle jeho vyjádření je důvod ke zrušení akcí prostý – aktuální vývoj nakažených virem Covid-19, který se každý den zvyšuje o stovky případů. Vzhledem k této situace není možné určit, jak se v následujících týdnech budou opatření proti jeho šíření zpřísňovat.

Koronavirus v letošním roce významně ovlivnil řadu akcí, které přímo nebo nepřímo s digitálním rádiem DAB+ souvisí. Nemohl se konat například ani květnový Den otevřených dveří Českého rozhlasu v jeho sídlech na Vinohradské a Římské ulici nebo doplňkový program. S akcí se počítalo později v náhradním termínu, ani ten ale nakonec nemohl být realizován. Plánovaná výstavba a spuštění nových vysílačů sítě ČRo DAB+ ale pochopitelně touto situací ovlivněna nebude.

autor: lukpo
Spustit audio

Související