Boj o rockového fanouška v Německu, zaběhnutá značka nese nové označení Rock FM

3. červenec 2024

Rozhlasový trh v sousedním Německu zažívá v posledních letech významnou transformaci do digitálního prostředí. Zaběhnuté značky čelí příchodu nových ambiciózních hráčů na trh a musí přicházet s novými obchodními modely, které lecky znamenají i větší žánrové rozkročení a multikanálovou strategii. To je i příklad skupiny Audiotainment Südwest a rádia Regenbogen 2.

Čtěte také

Posluchači digitálních rozhlasových stanic na platformě DAB+ mohli v regionu Bádenska-Württemberska zaznamenat v květnu další významnou změnu. Rádio Regenbogen 2 se představilo pod zcela novým názvem Rock FM. Z názvu stanice je tak jasné, na jaký žánr bude proto cílit. Rock FM se zaměří konkrétně na období let osmdesátých a devadesátých. V rámci multikanálové strategie doplňuje vlajkový hitový program Radio Regenbogen.

Multiplex OAS BW, jehož je Rock FM součástí, neustále posiluje pokrytí a je také zachytitelný ve vybraných částech Čech. Jeho signál lze v uspokojivé kvalitě detekovat například i v pohoří Brdy. Rock FM nemá jednoduchou pozici, protože stanic tohoto typu je na trhu celá řada, a to včetně celoplošných značek, jako jsou například Radio BOB! nebo Rock Antenne. Další rocková rádia jsou k dispozici v regionálních nebo lokálních sítích po celém Německu.

autor: lukpo
Spustit audio

Související