Český rozhlas Dvojka vysílá od pondělí z nového studia

3. prosinec 2019

Díky Full HD kamerám je možné hosta natáčet ve vysoké obrazové kvalitě a divákovi zprostředkovat touto cestou jak živý přenos, tak i záznam. Český rozhlas s materiály dále pracuje na sociálních sítích včetně YouTube.

Český rozhlas Dvojka vysílá od pondělí 2. prosince z nových prostor. Původní studio ve druhém patře studiového domu Římská nahradilo moderní prostředí umístěné ve stejném areálu. Studio snímají Full HD kamery umístěné na dvou místech - za moderátorem a před střiznou. Díky tomu je možné natáčet ve vysoké obrazové kvalitě a divákovi zprostředkovat touto cestou jak živý přenos, tak i záznam. Stejnou technologií už jsou vybavená studia Radiožurnálu i Českého rozhlasu Plus.

„Nové studio vypadá nádherně a je to jedna z věcí, která zapadá do konceptu omlazování rozhlasu,“ řekl René Zavoral po slavnostním otevření, kdy jako první host usedl před mikrofon v Blízkých setkáních s Terezou Kostkovou. Projděte se virtuálně novým studiem.

Audio na prvním místě  

„I přes multimedializaci a vizualizaci rozhlasového vysílání jsme si vytkli audio first, tedy audio na prvním místě,“ přiblížil René Zavoral směřování rozhlasu. „Všímám si, že jak jsou lidi zahlceni vizuálními vjemy, tak začínají výrazně utíkat k audiu, mluvenému slovu, podcastu… “

Rozhovor s generálním ředitelem Českého rozhlasu René Zavoralem si poslechněte na webu Dvojky

autor: lukpo
Spustit audio