Český rozhlas oslavil 95 let ve společnosti 20 tisíc posluchačů

Doprovodný program v Riegrových sadech.

V sobotu 19. května, den po 95. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání, oslavil Český rozhlas půlkulaté jubileum se svými posluchači. Prohlédnout si rozhlasovou budovu a užít si příjemný den v Riegrových sadech s Českým rozhlasem přišlo neuvěřitelných 20 tisíc návštěvníků.

První návštěvníci se v sídle Českého rozhlasu vydali na komentovanou prohlídku v devět hodin ráno. Nedílnou součástí cesty studiovým domem byla zastávka ve studiu, kde se posluchači od rozhlasových techniků dozvěděli nejrůznější zajímavosti z technického zákulisí a distribuce signálu, bez kterých by vysílánínebylo možné. Cesta návštěvníků dále pokračovala po vyznačené trase až do budovy Vinohradská 12, kterou lemoval doprovodný program jak stanic, tak i útvarů Českého rozhlasu.

„Den otevřených dveří je pro Český rozhlas příležitost, jak se ještě více přiblížit posluchačům. Letos jsme Den otevřených dveří pojali jako jednu velkou narozeninovou oslavu 95. narozenin a jsem velice rád, že jsme toto jubileum oslavili společně s našimi posluchači jak v tradičních prostorách, tak i v Riegrových sadech,uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Narozeninový Den otevřených dveří doplnil pestrý program pro všechny věkové skupiny a především koncert v Riegrových sadech. U příležitosti 95. výročí Českého rozhlasu vystoupili Kašpárek v rohlíku, Lake Malawi, Buty, Slza, Jaroslav Uhlíř, Debbi či Adrian T. Bell a další. Oslavu jubilea zakončil koncert zpěváka a bubeníka Davida Kollera.