Další rozvoj digitálního rádia DAB+ v Belgii v roce 2018

Model Roberts Revival One
Model Roberts Revival One
Podle představ současného ministra pro mediální problematiku by měli být národní vysílatelé k dispozici od 1. září příštího roku, a to v rámci celého regionu Flandry.

Belgie chce v příštím roce zpřístupnit digitální rozhlasové vysílání DAB+ pro další zájemce. Sven Gatz, ministr pro mediální problematiku v regionu Flandry, zdůraznil, že technologii je nutné rozšířit mezi další rozhlasové stanice a zdůraznit výhody této technologie. Informoval o tom web Radiodigi.nl. Gatz dále zdůraznil, že DAB+ je oproti VKV méně náchylný na rušení a díky němu bude moci představit ve Flandrech nové vysílatele.

Podle představ současného ministra pro mediální problematiku by měli být národní vysílatelé k dispozici od 1. září příštího roku, a to v rámci celého regionu Flandry (Vlaanderen). Od letošního podzimu je možné v oblasti Vlaanderen přijímat digitální signál veřejnoprávního vysílatele VRT a komerčních programů Qmusic a Joe. Jedním z plánovaných vysílatelů od září 2018 je stanice Nostalgie. Otevření nové kapacity pro stanice, mezi nimiž nebudou pravděpodobně chybět VBRO Radio, Hitradio a stadsradio Vlaanderen, se očekává v létě příštího roku. Vybraná rádia aktuálně využívají privátní síť Norkring.