Exkluzivní fotbal pro operátora Digi TV by neměl spolupráci s O2 ohrozit

12. únor 2016
Synot liga

Od března nasadí stanice O2 Sport do terénu nový HD přenosový vůz, který má patřit k tomu nejlepšímu na českém trhu.

Satelitní operátor Digi TV získal exkluzivní vysílací práva pro anglickou Premier League i španělskou La Ligu. Pouze pro své klienty je bude nabízet v rámci stanic Digi Sport. Společnost O2 Czech Republic, která má tyto programy také v nabídce, byť pouze stanice Digi Sport 1 a Digi Sport 2, věří, že spolupráce nastavená zejména v loňském roce bude nadále pokračovat. Digi TV nabízí Digi Sporty jako jediný satelitní operátor, O2 je pak pro změnu jediným operátorem, který je má k dispozici v rámci kabelu a IPTV. Digi Czech Republic již avizovala, že se chce profilovat jako sportovní jednička v oblasti placené TV.

K TÉMATU: Španělskou fotbalovou La Ligu získal provozovatel satelitní služby Digi TV

„Kanály Digi Sport s anglickou Premier League najdou diváci už v základní nabídce O2 TV. Se společností Digi CZ máme navíc dlouhodobě nastavenou velmi dobrou spolupráci a předpokládáme, že v ní budeme i nadále pokračovat,“ uvedla pro web Digitálníradio.cz Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení O2 Czech Republic. Operátor si je nicméně vědom toho, že nemůže stavět pouze na Premier League a soustřeďuje se na vlastní programovou nabídku. Jeho hlavním plusem je exkluzivní tematický kanál O2 Sport. Zde sází nadále na takzvanou multidimenzi, která umožňuje sledovat až osm zápasů najednou.

„O2 Sport bude plně využívat exkluzivní funkce multidimenze, kdy bude divákům k dispozici tradiční výběr ze čtyř kamer, jako je například záběr sledující trenérské lavičky nebo kamera za brankou. Navíc na speciální zápasy, jako je třeba derby pražských "S", se znovu chystá oblíbený fanouškovský komentář. Poslední novinka se týká Petra Svěceného, který se dosud na O2 Sport věnoval moderování. Populárního komentátora se fanoušci po letech dočkají také u jarních zápasů české nejvyšší fotbalové soutěže,“ uvedl David Solnař z O2 Sport. Multidimenze využívá stanice také u fotbalové Ligy mistrů UEFA.

Spustit audio
autor:Lukáš Polák
  • Televize