Francouzský veřejnoprávní rozhlas potvrdil brzký vstup na platformu DAB+

18. duben 2019

Veřejnoprávní vysílatel zatím neupřesnil tento termín časově. Důležitou a rostoucí roli hrají podle lidí z rozhlasové branže podcasty, tedy možnost přehrávání obsahu zpětně.

Radio France, francouzský veřejnoprávní rozhlas, je připraven podpořit digitalizaci na západě Evropy a se svými programy vstoupí na platformu DAB+. Tento závazek potvrdila na konferenci Radiodays Europe Sibyle Veil, výkonná ředitelka této instituce. Radio France označuje svůj vstup na platformu DAB+ jako brzký, ale časově ho prozatím ještě neupřesnilo. Jako stále více důležitý do budoucna vnímá Veil roli rádia na vyžádání, zejména tedy takzvaných podcastů.

„Komerční a veřejnoprávní média budou muset spolupracovat na tom, aby rádio prosperovalo v on-line prostředí,“ citoval výkonnou ředitelku Radio France portál web odborné konference, které se pravidelně účastní také vysílatele z Česka. Rozhlasové skupiny také nesmí podcenit roli umělé inteligence, například působení na chytrých zařízeních, jako je mj. Amazon Alexa. Rostoucí roli poslechu pořadů zpětně zdůraznil také Simon Gooch ze švédského veřejnoprávního rozhlasu.

autor: lukpo
Spustit audio

Související