Hudební služba YouTube Music přišla s vylepšením streamingu na chytré reproduktory

8. červen 2022

YouTube Music, streamingová služba, kterou získají zdarma předplatitelé tarifu YouTube Premium, nabízí nyní jako vylepšení možnost přehrávání hudby přímo na vašem oblíbeném reproduktoru. Novinka je k dispozici na nejvyužívanějších mobilních operačních systémech, tedy Android a iOS.

Doposud aplikace YouTube Music automaticky vypisovala možnost všech reproduktorů, na které je možné streamovat, nově se v seznamu na prvním místě objevuje položka Suggested (Doporučené). Další kategorie je pak označená jako All Devices (Všechna zařízení). Na novinku upozornil portál The Verge. Dostupná zařízení byla primárně řazena abecedně. Čím měl tedy název reproduktoru vyšší písmeno, tím byl v seznamu schovaný níže.

Mluvčí společnosti Google Paul Pennington novou funkci oficiálně potvrdil s tím, že preferování doporučených zařízení se řídí algoritmem pracujícím s frekvencí použití daného zařízení, historií využívání dostupných reproduktorů a typu zařízení. Možnost streamování hudby nebo například podcastů na jiná zařízení je dnes standardní funkcí a podporují ji i hybridní přijímače, na kterých je možné naladit mimo jiné i digitální rádio DAB+.

autor: lukpo
Spustit audio

Související