Kabelový a IPTV operátor RIO Media mění majitele, krok musí schválit ÚOHS

IPTV set-top box pro IP televizi T-Mobile

RIO Media je poskytovatelem internetového připojení, digitální televize a hlasových služeb v regionu severních Čech, na Klatovsku, v Olomouci a na severní Moravě.

Kabelová a IP televize RIO Media mění majitele. Od fondu Argus Capital ji převezme nový vlastník, investiční skupina Kaprain, která je součástí společnosti Kaprain Industrial Holding. RIO Media to dnes oznámila prostřednictvím tiskové zprávy. Kaprain tím navázal na loňskou akvizici společnosti Nej.cz a více než zdvojnásobil počet svých zákazníků. Jeho služby bude nyní využívat více než 200 tisíc domácností. Dostává se tak přibližně na úroveň O2TV.

„RIO Media jsme založili v roce 2008 s cílem postupně konsolidovat fragmentovaný trh poskytovatelů internetových služeb v České republice a vytvořit tak pro jejího dalšího majitele ideální platformu pro vstup na tento rostoucí trh. S pomocí našich partnerů a manažerského týmu se nám podařilo vybudovat vedoucí společnost na trhu vysokorychlostního internetu a digitální televize a nabídnout našim zákazníkům nejlepší možné služby s využitím naší rozsáhlé optické sítě, pokrývající více než 30 měst,“ uvedl mimo jiné Daniel Zach, zástupce Argus Capital.

„Investicí do akvizice RIO Media potvrzujeme náš zájem o růst na telekomunikačním trhu. Budoucím spojením Nej.cz a RIO Media vznikne na trhu druhý největší poskytovatel služeb kabelové televize a jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů služeb přístupu k internetu. Obsloužíme více než 200 tisíc domácností,“ konstatoval k obchodu majitel skupiny Kaprain Karel Pražák. „Díky rostoucímu počtu uzavřených transakcí se Kaprain stává významným hráčem na tomto trhu, což nám přináší další příležitosti, které seriózně zvažujeme,“ doplnil. Transakci musí schválit vzhledem k jejímu objemu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).