Konec rozhlasové stanice Anna.FM, v DAB+ odstartovala Antenna Baden-Württemberg

12. září 2023

Se závěrem prázdnin skončila v sousedním Německu rozhlasová stanice Anna.FM. Provozovatel ji rebrandoval na Antenna Baden-Württemberg. Program tak nyní jasně charakterizuje, pro kterou oblast vysílá a koho má primárně oslovit. Označení Antenne je u našich západních sousedů velmi populární. Pod tímto názvem vysílá celá řada stanic.

Čtěte také

„Od založení stanice jsme získali mnoho zkušeností s tím, co dělá dobrý rozhlasový program pro posluchače v celém Bádensku-Württembersku. Bylo obzvláště vzrušující vyrábět rozhlasový program ne centrálně, ale ze tří rozhlasových stanic,“ uvedla Vanja Borkoová, programová ředitelka Antenna Baden-Württemberg. Anna.FM vznikla původně jako společný projekt rozhlasových stanic baden.fm, Donau 3 FM a Die Neue Welle. Všechny participovaly i na platformě DAB+.

Antenna Baden-Württemberg, dříve Anna.FM, je zaměřená primárně na ženy ve věku od 19 do 49 let. Charakterizuje se jako inspirativní zdroj zábavy se zaměřením na každodenní tipy, kariérní témata, životní příběhy, volný čas a kulturu a také na posílení postavení žen. V Bádensku-Württembersku je možné tuto rozhlasovou stanici naladit jako součást multiplexu OAS BW. V uplynulých dnech bylo možné síť na kanálu 11B přijímat i na širokém území Čech. Běžně je ji možné zachytit například v pohoří Brdy s výhledem do Německa.

autor: lukpo
Spustit audio

Související