On-line služba Rakuten TV začala nabízet živě streamované kanály, jako první zařadila Euronews

10. červen 2020

Díky spolupráci Euronews a Rakuten TV se zpravodajská televize dostane do milionů evropských domácností. Bezplatná novinka je k dispozici také v České republice.

Internetová služba Rakuten TV rozšiřuje nabídku svého obsahu kromě samostatně placených filmů a volně dostupných titulů doplněných reklamou také o lineární vysílání televizních programů. Jako první byl na tuto platformu zařazen panevropský zpravodajský kanál Euronews. Vzhledem k tomu, že některé televizory disponují tlačítkem Movies, které uživateli následně spustí právě Rakuten TV, jde tak o velmi snadnou cestou, jak se v krátké době dostat k vysílání panevropské zpravodajské stanice, která je k dispozici i na YouTube.

Uživatelé Rakuten TV mají k dispozici anglicko-jazyčnou verzi stanice a týká se to pochopitelně i uživatelů v České republice. Lineární vysílání funguje na bázi takzvaného adaptivního streamingu. Divákovi se tedy nejprve pustí program v nejnižší kvalitě a postupně dochází k jejímu navyšování. Díky spolupráci Euronews a Rakuten TV se zpravodajská televize dostane do milionů evropských domácností. Podle Teresy López, obsahové ředitelky v Rakuten TV pro evropský region, je cílem nabízet uživatelům rozmanitější a bohatší obsah.

autor: lukpo
Spustit audio

Související