On-line služba SledováníTV překlopila na konci roku 2020 do HD rozlišení další filmový kanál, stanici FilmBox

8. leden 2021

Stanici FilmBox měli doposud klienti on-line televize SledováníTV pouze ve standardní kvalitě obrazu. Operátor nabízí ve vyšším rozlišení například i programy FilmBox Extra nebo FilmBox Premium. Programová pozice stanice se nezměnila.

Tematickou stanici FilmBox mohou sledovat klienti on-line služby SledováníTV nově ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Operátor připravil pro své zákazníky tuto změnu těsně před vánočními svátky 2020 a novinku oficiálně nekomunikoval, na přímý dotaz portálu redakce Digitálního rádia ji však potvrdil. FilmBox je určený pro základní nabídky operátorů, protože jeho vysílání je přerušováno reklamami i v průběhu samotných pořadů, v HD rozlišení je k dispozici stejně jako FilmBox Extra a FilmBox Premium.

Společnost SPI International/FilmBox, která právě tento program provozuje, však překvapivě všechny své programy ve vysokém rozlišení nenabízí. Týká se to například programu FilmBox Stars nebo FilmBox Family. Zákazníci placených služeb aktuálně čekají na návrat on-line videotéky FilmBox Live do prostředí televizorů připojených k internetu, takzvané Smart TV. V uplynulých měsících totiž došlo k havárii databáze aplikace a služba je na nové platformě k dispozici prozatím pouze on-line a v mobilních zařízeních.

autor: lukpo
Spustit audio

Související