Na čele poslechovosti v Bavorsku jsou Bayern 1 a Antenne Bayern, regionálkám pomáhá DAB+

DAB+ přijímač Albrecht DR 790 CD

Denní zásah Bayern 1 a Antenne Bayern je stejný – necelých 26 %, nicméně o něco lépe se daří Bayerischer Rundfunk v kategorii celkový poslech – 25,1 % versus 20,4 % Antenne Bayern. Přes hodnotu 20 % se přehoupl i Bayern 3.

Nejposlouchanějšími rozhlasovými stanicemi v Bavorsku jsou veřejnoprávní Bayern 1 a privátní Antenne Bayern. Ukázala to analýza trhu pro rok 2019 realizovaná na reprezentativním vzorku téměř 24 tisíc osob starších 14 let. Jejím zadavatelem je mediální regulátor BLM, realizátorem agentura Kantar. Denní zásah Bayern 1 a Antenne Bayern je stejný – necelých 26 %, nicméně o něco lépe se daří Bayerischer Rundfunk v kategorii celkový poslech – 25,1 % versus 20,4 % Antenne Bayern. Přes hodnotu 20 % se přehoupl i Bayern 3.

Jak již bylo dříve medializováno, k vlastnictví digitálního rádia podporujícího technologii DAB+, se přihlásilo již 31 % obyvatel Bavorska. Tato skutečnost napomáhá řadě regionálních stanic, které na tuto platformu vstoupily. Jedná se například o HITRADIO RT1 Nordschwaben (podíl 18,6 %), Radio Gong Wuerzburg (22,2 %) nebo HITRADIO RT1 Augsburg (18,4 %). Nejposlouchanější regionální stanicí v bavorské metropoli je s 14,1 % Radio Gong 96,3. Mezi nejoblíbenější programy působící v celém Bavorsku na DAB+ patří BR Heimat a Rock Antenne. 

Detailní výsledky Funkanalyse Bayern 2019 naleznete zde.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související