Nejposlouchanější německou celoplošnou stanicí v DAB+ je stále Klassik Radio

24. srpen 2023

S hodinovou poslechovostí 218 tisíc zůstává Klassik Radio nejúspěšnější rozhlasovou stanici šířenou v sousedním Německu celoplošně na platformě DAB+. Ukázala to aktuální čísla Mediální analýzy 2023 Audio, tamní obdoby Radioprojektu. Tematický program, který lze přijímat i na omezeném území Čech, je součástí sítě DR Deutschland.

Čtěte také

Oproti předchozí Mediální analýze 2023 Audio I je aktuální výsledek o čtyři tisíce posluchačů nižší, nicméně Klassik Radio je stále jedničkou na poli celoplošných digitálních stanic. Je sice pravdou, že před ním je s výsledkem 284 tisíc Absolut Radio (nabídka Kombi), jenže tato značka zastupuje celou řadu programů včetně Absolut Relax, která je také součástí multiplexu DR Deutschland. Absolut Radio naopak výrazně – o 50 tisíc posluchačů – svou obec fanoušků navýšilo.

Ostatní stanice už zůstávají v hodinové poslechovosti pod dvou set tisícovou hranicí. Platí to například i pro program SUNSHINE LIVE, které je velmi dobře etablovanou značkou i mezi českými posluchači. Stanice není aktivní pouze na poli on-air, ale také formou různých tematických akcí, například pro milovníky hudby devadesátých let. Ti se sem sjíždějí i ze zahraničí. Schwarzwaldradio, které je i součástí české sítě COLOR DAB+, oslovuje za hodinu 29 tisíc posluchačů.

autor: lukpo
Spustit audio

Související