Německo-francouzské Arte chystá záznam baletu v Ultra HD, nabídne ho v celé Evropě

Balet Le Corsaire (Korzár) na kanálu Arte

Diváci z České republiky a Slovenska, kteří budou chtít pořad ve formátu Ultra HD vysílat, budou potřebovat odpovídající zobrazovač a příjem jedné ze tří zmíněných pozic.

Německo-francouzský kulturní kanál Arte, který je součástí i několika placených služeb v České republice, nabídne záznam baletu Le Corsaire (Korzár) ve formátu Ultra HD (2160p50). Jde aktuálně o nejvyšší možnou kvalitu obrazu dostupnou v Evropě – čtyřikrát vyšší rozlišení, než jakým je formát Full HD. Záznam baletního vystoupení se bude vysílat 2. dubna na několika programových pozicích. Půjde konkrétně o stanici UHD1 na satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, demo kanálu Hotbird 4k1 (13 stupňů východně) a Fransat Ultra HD (5 stupňů západně).

Diváci z České republiky a Slovenska, kteří budou chtít pořad ve formátu Ultra HD vysílat, budou potřebovat odpovídající zobrazovač a příjem jedné ze tří zmíněných pozic. Vysílání baletního představení nebude kryptováno, není tedy vyžadována dekódovací karta žádného z poskytovatelů placené televize. Záznam bude také k dispozici prostřednictvím technického řešení mnichovského institutu IRT, a to v rámci hybridního vysílání, které stanice nabízí jako běžnou součást servisu pro diváky. V tomto případě je nutný televizor, případně set-top-box připojený k internetu a podpora standardu HbbTV.

Parametry příjmu:

ASTRA (19,2° Ost) Frequenz: 10994 MHz (Horizontal) Symbolrate: 22000 DVB-S2, 8PSK, FEC 5/6

HOT BIRD (13° Ost) Frequenz : 10727 MHz (Horizontal) Symbolrate: 30000 DVB-S2, 8PSK, FEC 3/4.

EUTELSAT 5 West A Frequenz : 11634 MHz (Horizontal) Symbolrate: 29 950 DVB-S2 8PSK, FEC 3/4