Německý Bundeswehr modernizoval vysílací technologie, počítá i s využitím DAB+
Německá armáda se rozhodla modernizovat své technické vybavení pro šíření rozhlasového signálu. Jak ukázalo výběrové řízení, tamní armádní vysílací týmy plánují šířit své programy nejen na klasických analogových FM frekvencích, ale nově také prostřednictvím digitálního pozemního vysílání DAB+.
Čtěte také
Vojenská rozhlasová stanice pro podporu vojsk nese název Radio Andernach a spadá pod Velitelství kybernetického a informačního prostoru, připomíná portál Teltarif. Zpracování signálu a přenos programů se doposud prováděly výhradně pomocí mobilních vysílacích systémů FM. Vzhledem k celkovému rozšíření digitálního rozhlasu DAB+ se ale stávající technika dočká \kompletní modernizace.
Podle informací z výběrového řízení byly pro šíření signálu i nadále využívány mobilní anténní stožáry s celkovou výškou dvacet pět metrů. Tyto mobilní konstrukce by mohly v analogovém pásmu FM fungovat s maximálním výstupním výkonem vysílače do 5 kilowattů. V digitálním standardu DAB+ pak specifikace umožňuje běžný provoz s výkonem dosahujícím až 10 kilowattů.
