Německý deník Bild plánuje vlastní zpravodajskou televizi, k dispozici bude i na satelitu Astra

12. duben 2021

Nejprodávanější německý deník Bild plánuje spustit vlastní televizní stanici. Naladit by si ji lidé mohli ještě před parlamentními volbami, které se v Německu konají v září. Oznámil to dnes majitel listu, společnost Axel Springer.

Hlavní částí nové stanice by mělo být šestihodinové živé vysílání, které začne ráno. Doplňovat ho budou dokumenty, zprávy a další formáty. Tematicky se chce stanice mimo jiné zaměřit na politiku, sport, celebrity, kriminalitu a služby. Program by měl být případně přerušován kvůli aktuálnímu dění.

Springer již vlastní jednu ze dvou hlavních zpravodajských televizních stanic v Německu, a to Welt, která se původně jmenovala N24 a v roce 2018 byla přejmenována podle hlavních novin firmy. Bild je spíše bulvární povahy. Nová stanice Bild by měla být dostupná zdarma přes kabelové operátory a na internetu. Díky družici Astra bude k dispozici také v Česku.

"Bild TV" nebude jediným zpravodajským kanálem z Německa, který mohou sledovat také zájemci z České republiky. Z dalších programů je možné jmenovat n-tv nebo veřejnoprávní Taggeschau 24. Termín spuštění zpravodajského kanálu Bild bude záviset i na tom, kdy společnost získá vysílací licenci, uvedla agentura DPA.

autor: lukpo | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související