Němečtí operátoři plánují rozšířit digitální rádio DAB+ do svých kabelových sítí

12. únor 2018
Kabelová síť ve Švýcarsku je DAB+ Ready

V Německu funguje jedna celoplošná DAB+ síť, kterou má v letošním roce doplnit druhá. Společně ji budou provozovat společnosti Media Broadcast coby operátor a Absolut Digital v roli poskytovatele obsahu.

Němečtí kabeloví operátoři chtějí rozšířit svou programovou nabídku o stanice dostupné v rámci pozemního digitálního rozhlasu DAB+. Informuje o tom web Satellifax.de. Bližší plány by měly být zveřejněny v rámci letošního veletrhu Anga Com, který se každoročně koná v Kolíně nad Rýnem a zaměřuje se právě na obor technologií v rámci placené, zejména kabelové televize. Programy v rámci DAB+ chce šířit například mnichovská společnost M-Net.

Šíření programů v rámci technologie DAB+ by bylo pro digitální rozhlas v Německu další dobrou zprávou. Jak jsme vás již informovali, velcí privátní hráči se sice ostře ohradili proti opouštění analogového pásma VKV, nicméně digitální vysílání podporují. Připomeňme například silnou pozici nejposlouchanější bavorské stanice Antenne Bayern, která do řady spolkových zemí postupně uvádí i svůj tematický okruh Rock Antenne. V Německu funguje jedna celoplošná DAB+ síť, kterou má v letošním roce doplnit druhá. Společně ji budou provozovat společnosti Media Broadcast coby operátor a Absolut Digital v roli poskytovatele obsahu.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák
  • Rádio
  • digitální rádio