Nové DAB+ vysílače Polského rozhlasu odstartují nakonec až v příštím roce

15. říjen 2021

Nikoliv letos v říjnu, ale až v příštím roce spustí polský veřejnoprávní rozhlas vysílání digitálního rádia DAB+ z celkem třinácti plánovaných lokalit. Do této kategorie patří i očekávaná kóta Jelenia Góra – Sněžné jámy. V rozhovoru pro portál Wirtualnemedia.pl to potvrdil Tomasz Berezowski, ředitel Úseku techniky Polského rozhlasu.

Důvodem, proč se nepodařilo spustit plánované vysílače v čas, je prakticky byrokracie, která tento proces provází. Berezowski pro Wirtualnedia.pl uvedl, že příprava zadávací dokumentace pro veřejnou zakázku na nové lokality, je v závěrečné fázi dokončení. Na rozšíření DAB+ do nových lokalit se bude podílet celkem čtrnáct veřejnoprávních subjektů, které se musí na tento krok připravit a je třeba jejich zapojení do procesu.

DAB+ v Polsku: vysílače a kmitočty veřejnoprávního multiplexu Polskie radio

Veřejná zakázka má být zahájena v horizontu několika týdnů, spuštění nových vysílačů však může být otázkou až tři čtvrtě roku od uzavření smlouvy s distributorem signálu. V připravované fázi by mělo být pokryto osmdesát procent polské populace a přes šedesát procent území. Plánovaný digitální okruh, který se má v roce 2023 na platformě DAB+ objevit, je nakonec Polskie Radio Literatura, stanice věnovaná četbě a mluvenému slovu.

autor: lukpo
Spustit audio

Související