Novinka Moje menu O2TV se z prostředí IPTV přesouvá i do internetových prohlížečů

9. listopad 2017
Moje menu v prostředí O2TV

Všechny pořady jsou roztříděny do žánrových kategorií a ani webová verze O2TV není ochuzena o funkci zpětného zhlédnutí.

Služba Moje menu, za níž stojí společnost O2 Czech Republic, se přibližně měsíc od uvedení v rámci IPTV set-top-boxů O2TV přesouvá i do klasických internetových prohlížečů. Klienti operátora ji budou moci využívat na stránce www.o2tv.cz, případně na https://preview.o2tv.cz/. Aktuálně uvedená podoba webu vychází z vizuálního stylu úvodní obrazovky O2TV Moje menu. Nový web i Moje menu si kladou totožný cíl – co nejvíce usnadnit cestu diváka k obsahu O2TV.

„Zákazníci O2TV si mohou v každý okamžik vybírat až z pěti tisíc hodin obsahu. Proto jsme vyvinuli moderní web, který umožní jednoduchou orientaci v záplavě prémiových seriálů, filmů i sportovních přenosů,“ vysvětlil ředitel služby David Duroň. Inovovaná webová stránka O2 TV plní roli chytrého rozcestí k těm kanálům, které divák hledá. Nachází se na ní minipřehrávač s poslední stanicí, kterou sledovali na webu nebo přes set-top-box. Samozřejmostí jsou ve webovém menu doporučené filmy v O2 Videotéce nebo často sledované seriály.

„Všechny pořady jsou navíc roztříděny do žánrových kategorií a ani webová verze O2TV není ochuzena o oblíbenou funkci zpětného zhlédnutí, která umožňuje sledovat obsah televize se zpožděním až o 50 hodin,“ doplnil Duroň. Úplnou novinkou je i vyhledávání, které umožňuje najít si v databází O2 Videotéky filmy nejenom podle jejich názvu, ale i podle jmen jednotlivých režisérů. Technologickou změnou prošel i samotný webový přehrávač. Díky modernímu formátu HTML5 je jeho funkčnost plynulá a funguje ve všech prohlížečích. V tuto chvíli je nový web spuštěn ve zkušebním, tzv. „preview“ režimu.

Spustit audio
autor:Lukáš Polák
  • Televize