Nový portál Českého rozhlasu se stává jedním z největších magazínů na českém internetu

Český rozhlas, web, portál

Český rozhlas přichází od 31. ledna s inovací vstupní stránky www.rozhlas.cz. Nový portál ocení díky responzivnímu přizpůsobení obsahu velikosti displeje především uživatelé mobilních telefonů a tabletů. Přehledný výběr nejnovějších a nejposlouchanějších rozhlasových her a audioknih zase vychází vstříc fanouškům mluveného slova.

Nový portál Českého rozhlasu nabídne návštěvníkům výrazně více obsahu,přehledně strukturovaného podle žánrů od nejnovějších rozhovorů, komentářů, přes mluvené slovo, dokumenty až po výběr z pořadů o kultuře, vědě, historii nebo přírodě. Nedílnou součástí pestré rozhlasové nabídky jsou také témata, která se věnují životnímu stylu, zábavě či pořadům o gastronomii. 

„Nový rozhlas.cz si můžete poslechnout, prohlédnout nebo přečíst. Změnu designu jsme spojili s novým obsahovým konceptem a s ambicí stát se jedním z největších magazínů na českém internetu,“ uvedl ředitel Nových médií Českého rozhlasu Jiří Malina a dodal: „V příštích měsících se zaměříme na další zlepšování našich audioslužeb v projektu můjROZHLAS.“ 

Na obvyklém místě, ale v nové grafice, najdou návštěvníci nejžádanější službu, tzv. rozcestník stanic, díky kterému se rychle dostanou k poslechu své oblíbené stanice. Nedílnou součástí moderních vysílacích studií jsou i webkamery. Posluchači si tak na portále mohou vybírat nejen z nabídky nejposlouchanějších pořadů, ale i z nejsledovanějších videozáznamů. 

Nový portál si během týdne zkušebního provozu prohlédlo více než tisíc návštěvníků. „Z došlých reakcí je více než 90 procent kladných. Důležitější ale bude, jak se nový koncept osvědčí v ostrém provozu,“ řekl vedoucí Redakce online obsahu Ruzbeh Oweyssi.