Obyvatelé Saska ladí zejména veřejnoprávní rozhlas

25. srpen 2023

V německé spolkové zemí Sasko, která sousedí s Českou republikou, ladí posluchači nejčastěji stanice veřejnoprávního rozhlasu MDR. Vyplývá to z aktuální Mediální analýzy 2023 Audio II. MDR jako instituce patří dlouhodobě k významným podporovatelům technologie DAB+. Všechny stanice šíří ve vlastním veřejnoprávním multiplexu.

Čtěte také

Nejúspěšnější rozhlasovou stanicí v Sasku je s 292 tisíci posluchači za hodinu MDR Sachsen. V DAB+ funguje tento program v několika regionálních verzích – Drážďany, Chemnitz a Lipsko. Příjem rozhlasového multiplexu MDR Sachsen je bezproblémový také na českém území, respektive zejména v Čechách, a to právě díky přesahu tamních vysílačů. S 219 tisíci posluchači pak následuje MDR Sachsen stanice MDR Jump coby hitový okruh zejména pro mladší generaci.

Portál RadioWoche, který připravil srovnávací tabulku, vyzdvihl z komerčních stanic nejvíce Radio PSR se 154 tisíci posluchači. Všechny tři doposud zmíněné programy ale publikum ztratily. Nejvíce – o 26 tisíc posluchačů – naopak vyrostl takzvaný Sachsen Funkpaket, který je kombinací několika programů sestavených na míru obchodním partnerům, inzerentům. Radio PSR, stejně jako veřejnoprávní rádia, využívá technologie DAB+. Šířeno je v regionálních sítích s opětovným přesahem do Čech.

autor: lukpo
Spustit audio

Související