Operátor Skylink vyrovnává letitý dluh vůči zákazníkům, stanice Prima Krimi vysílá v HD rozlišení

5. říjen 2022

Největší satelitní služba na českém trhu, operátor Skylink, začala tento týden konečně nabízet svým zákazníkům program Prima Krimi ve vysokém rozlišení. Šlo tak o jednu z posledních stanic FTV Prima, která touto obrazovou kvalitou v nabídce nedisponovala. Nadále ve standardním formátu zůstávají Prima Star a Prima Show.

Prima Krimi je od pondělí 3. října, oficiálně pak od úterka, dostupná v nabídce operátora nově ve Full HD rozlišení. Z tohoto důvodu je nutné si program přeladit na nové vysílací parametry. Pro většinu klientů Skylinku to nepředstavuje žádnou komplikaci. Jejich certifikovaný přijímač Skylink Ready vysílací parametry aktualizuje automaticky, a to díky funkci automatického ladění a uspořádání programů FastScan.

Ti, kteří FastScan nepoužívají, si mohou program naladit manuálně za použití níže uvedených parametrů, a to nejlépe ještě během dnešního dne, kdy bude souběžné vysílání programu ve standardním a vysokém rozlišení ukončeno a k dispozici bude už pouze HD verze. Nadále v SD verzi zůstávají v nabídce Skylinku programy Prima Star a Prima Show. Prima se snaží o dohodu s operátory nabízet v HD kompletní portfolio jejích stanic.

autor: lukpo
Spustit audio

Související