Optická síť T-Mobile se do konce letošního roku rozšíří na dalších třicet tisíc domácností

24. září 2020

Optická síť firmy je nově k dispozici v Benešově, Břeclavi, Uherském Hradišti, Zlíně, Prachaticích, Humpolci, Lounech, Tanvaldu, na pražských Lukách či ostravské části Bělský Les.

Společnost T-Mobile plánuje ještě do konce letošního roku rozšířit pokrytí svou optickou sítí na dalších třicet tisíc domácností. Teoreticky tak bude moci služby operátora s teoretickou rychlostí až 10 Gbps využívat téměř 200 tisíc domácností. V letošním roce operátor zasáhl zatím 40 tisíc nových potenciálních klientů. Do budoucna bude možné na tomto připojení nabídnout například i vysílání v UHD rozlišení. T-Mobile už má uzavřenou dohodu na tematickou stanici Eurosport 4K.

„Zejména období první vlny koronaviru bylo velkou výzvou. Stavební úřady na jaře výrazně zpomalily svoji činnost a povolování nové výstavby se na nějakou dobu úplně zastavilo,“ uvedla firma v tiskové zprávě. „I tak jsme během nouzového stavu na jaře položili dva miliony metrů optických kabelů a připojili 11 tisíc domácností,“ dodal Marek Svoboda, manažer řízení programu výstavby optické sítě T-Mobile.

Optická síť firmy je nově k dispozici v Benešově, Břeclavi, Uherském Hradišti, Zlíně, Prachaticích, Humpolci, Lounech, Tanvaldu, na pražských Lukách či ostravské části Bělský Les. Optická síť T-Mobile je kategorie FTTH, čili optické vlákno vede přímo do bytu či domu zákazníka a využívá technologii 10GPON. Aktuálně nabízí operátor na své síti rychlost až 1 Gbps.

autor: lukpo
Spustit audio

Související