Pigy rádio omezilo dostupnost v DAB+, nadále zůstává v multiplexu Českých Radiokomunikací

3. srpen 2020

Rozhlasová stanice ukončila se závěrem července distribuci v digitální síti společnosti Teleko digital. To je problém zejména pro majitelé DAB+ rádií v Příbrami a Olomouci. V případě Prahy se naopak jednalo o překryv obou operátorů.

Pigy rádio není od soboty 1. srpna součástí programové nabídky rozhlasového multiplexu příbramské společnosti Teleko digital. Stanice byla k dispozici majitelům DAB+ přijímačů v Praze, Příbrami a Olomouci. Pigy rádio bylo součástí této sítě od 15. února 2017 a operátor uvedl, že provozovatel dětského programu se rozhodl distribuční smlouvu dále neprodloužit. Teleko na svém webu tuto skutečnost okomentovalo suchým sdělením ve formě jedné jediné věty.

Rozhlasová stanice pokračuje na platformě DAB+ nadále v distribuci exkluzivně pouze v multiplexu Českých Radiokomunikací, který má své vysílače v Praze, Plzni a Ostravě. Z výše uvedeného vyplývá, že odchod Pigy rádia od společnosti Teleko digital je špatnou zprávou zejména pro obyvatele Olomouce a Příbrami, kteří tímto krokem o jeho vysílání přišli. České Radiokomunikace šíří pro společnost Active ve svém multiplexu také stanice Evropa 2 a Frekvence 1.

autor: lukpo
Spustit audio

Související