Placené kanály AXN získala mediální skupina podnikající v Řecku a na Balkáně

4. říjen 2021

Novým vlastníkem dvaadvaceti placených kanálů, kam patří například stanice AXN, AXN White, AXN Black a další, se stala Antenna Group. Mediální skupina, která začala v roce 1989 svůj byznys v Řecku, a postupně expandovala i do dalších zemí, zejména na Balkáně, v zemích bývalé Jugoslávie. Antenne Group je aktivní také v Rumunsku nebo na Kypru.

Dohoda se společností Sony Pictures Television zahrnuje kanály AXN, Sony a Viasat. V České republice se konkrétně jedná o AXN, AXN White a AXN Black. Donedávna byl u operátora Vodafone k dispozici také kanál AXN HD, který však oficiálně na náš trh nikdy neexpandoval, obsahoval pouze českou jazykovou stopu. Kromě České republiky se akvizice týká například i sousedního Slovenska nebo Maďarska, kde působí i stanice Viasat 3 a Viasat 6 převzaté v minulosti od MTG.

Jaký dopad bude mít tato významná akvizice přímo na diváky, není v tuto chvíli oficiálně jasné. Antenna Group hovoří v tiskové zprávě pouze o tom, že bude usilovat na nových trzích o další růst. „Vzhledem k tomu, že skupina nadále globálně investuje do mediálních příležitostí, zůstává pro nás region střední a východní Evropy důležitým zaměřením. V této oblasti jsme investovali více než 20 let s cílem poskytovat lokálně nejlepší zábavu a zpravodajský obsah,“ uvedl předseda představenstva Theodore Kyriakou.

autor: lukpo
Spustit audio

Související