Počet domácností vybavených televizory s vysokým rozlišením vzrostl na 62 procent

12. březen 2018
Chytrý televizor - Smart TV

Televize zůstává s přehledem nejsilnějším médiem: Češi tráví jejím sledováním více času – dnes je to průměrně 3 hodiny 45 minut denně.

Počet domácností, které jsou schopné přijímat programy s vysokým rozlišením, rok od roku roste. Na konci loňského roku jich bylo 62 %. Dnes o tom informovala agentura Nielsen Admosphere s odvoláním na Kontinuální výzkum 2017 pro Asociaci televizních organizací (ATO), kterého se zúčastnil reprezentativní vzorek 27.506 respondentů starších 15 let z 19.038 domácností. Televizor má v současné době 95 % českých domácností.

Televize zůstává s přehledem nejsilnějším médiem: Češi tráví jejím sledováním více času – dnes je to průměrně 3 hodiny 45 minut denně. Bezmála 90 % televizních domácností má v současnosti doma alespoň jeden plochý televizor. Vyhlídky jsou v tomto směru navíc velmi pozitivní. Počet programů v HD kvalitě roste nejen u placených služeb, ale svůj DVB-T2 multiplex s kanály výhradně ve vysokém rozlišení, spustí ještě do konce března Česká televize. Televizor se svými 95 % nadále zůstává nejčastěji se vyskytujícím mediálním zařízením v českých domácnostech.

Spustit audio
autor:Lukáš Polák
  • Televize