Polská veřejnoprávní televize připravuje překlopení dalších programů do vysokého rozlišení

Změny budou moci zaznamenat i čeští diváci, kteří jsou v dosahu DVB-T z Polska. V tamním multiplexu 8 dojde k zahájení distribuce stanice TVP Kultura HD, dosavadní TVP Sport HD se přesune do multiplexu 3.

Polská veřejnoprávní televize TVP připravuje v horizontu několika měsíců překlopení dalších programů do vysokého rozlišení. Vyplývá to z informací tamních oborových médií. Jak referuje portál Wirtualnemedia.pl, již 23. října má začít vysílat v HD kvalitě stanice TVP Kultura, která se objeví v DVB-T multiplexu 8. Naopak TVP Sport HD se přesune do veřejnoprávního multiplexu 3. Tuto změnu budou moci zaznamenat i čeští diváci, kteří jsou v dosahu zmíněných sítí.

Další stanicí Telewizje Polska, která má začít vysílat v HD kvalitě, je TVP Polonia. Jedná se o program, který je dostupný také operátorům v České republice, ale ti ho šíří prozatím pouze ve standardní kvalitě obrazu (SD). Podle portálu Satellite Charts by mohla být distribuce v HD zahájena v příštím roce, jak vyplývá z výběrového řízení na modernizaci odbavovacího pracoviště. V současné době je již většina obsahu TVP Polonia k dispozici v HD kvalitě, ale dochází k takzvanému downscalu do SD.

Spustit audio
autor: lukpo

Související