Pražanů se přechod na DVB-T2 ještě vůbec nemusel dotknout, rozhodující bude tento týden

Televizní a rozhlasový vysílač Cukrák

Obyvatelé Prahy přijímací signál přes společnou anténu mohou být napojeni na středočeský Cukrák. Termín vypnutí České televize pak pro tyto diváky posouvá Buková hora. Z ní bude možné DVB-T signál přijímač do konce tohoto měsíce.

O tom, že pozemní digitalizace je složitý proces, se čtenáři portálu Digitální rádio přesvědčili již dávno. Dalším důkazem může být i to, že některých obyvatel Prahy se přechod na DVB-T2 teoreticky ještě vůbec nemusel dotknout. Z vysílačů Žižkov a Cukrák byla vypnuta Česká televize ve standardu DVB-T již 27. listopadu 2019, minulý týden se pak ze středočeských Votic a na hlavní pražské dominantně odmlčely i komerční stanice. Ani tohle ale diváci nemuseli zaznamenat.

V případě, že lidé přijímají signál pomocí společné televizní antény, takzvané STA, může být pro ně rozhodující datum přechodu na DVB-T2 až středa 15. ledna, kdy se minutu před půlnocí vypnou komerční televize z Cukráku, případně ještě následující týden. Právě tehdy proběhne vypnutí DVB-T signálu ze středočeských Votic. Divákům i nadále může zůstat fungovat Česká televize. Jednou z možných verzí je příjem signálu ze severočeské Bukové hory, kde toto vysílání končí 30. ledna.

Informace o přechodu na DVB-T2 naleznete v tomto článku, jednotlivé termíny vypínání pak v následujícím textu.

Spustit audio

Související