Překlopení zbývajících kanálů německé veřejnoprávní televize ARD do HD na jaře 2019

Budova německé veřejnoprávní televize ARD
Budova německé veřejnoprávní televize ARD

Všechny programy německých veřejnoprávních médií jsou šířeny do Evropy zcela bez kódování. Zájemci je mohou sledovat díky družici Astra na pozici 19,2 stupně východně.

Zbývající programy německé veřejnoprávní televize ARD, které ještě v tuto chvíli nevysílají ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), budou spuštěny do jara příštího roku. Informoval o tom portál Infosat.de. Stanice ARD-alpha se má v HD kvalitě objevit na družici Astra, satelitní pozice 19,2 stupně východně, v lednu a Radio Bremen TV pravděpodobně na jaře, respektive v prvním čtvrtletí roku 2019. Tím bude přechod jednotlivých zemských TV na HD vysílání ukončen.

Všechny programy německé veřejnoprávní televize ARD jsou šířeny prostřednictvím družice Astra prakticky do celé Evropy v nekódovaném režimu, takže jejich příjem je bezproblémový také v České republice i na Slovensku. Pro sledování není nutná karta žádné zahraniční placené služby. Volně vysílají prostřednictvím pozice 19,2 stupně východně také programy veřejnoprávní televize ZDF. V HD kvalitě jsou tyto stanice k dispozici i v DVB-T2 z Německa.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související