Prima testuje novou podobu menu pro chytré televizory, má vertikální orientaci

14. únor 2018
Nová podoba hybridního menu na stanici Prima love

Co se týká grafické stránky, menu je ztvárněné do stejného stylu jako portál iPrima, který je aktuálně v rámci HbbTV v beta režimu, tedy zkušební verzi.

Společnost FTV Prima nekončí s vývojem svého hybridního vysílání, tedy aplikací, které mohou využívat přijímače s podporou standardu HbbTV připojené k internetu. Na stanici Prima love se ve zkušebním režimu objevila nová podoba hlavního menu. Největší novinkou je vertikální a nikoliv horizontální orientace, jako tomu bylo doposud. V minulosti ke svému menu přistupovala stejně například německé veřejnoprávní televize ZDF, nakonec ale od této možnosti upustila.

Co se týká grafické stránky, menu je ztvárněné do stejného stylu jako portál iPrima, který je aktuálně v rámci HbbTV v beta režimu, tedy zkušební verzi. Prima love se často stává jakýmsi inkubátorem novinek v hybridním vysílání celé skupiny. Připomeňme, že jde například o jediný program, kde je zapojená nová podoba elektronického programového průvodce (EPG), který je zde označen jako televizní program. Prima na platformě HbbTV provozuje kromě videoarchivu mimo jiné i řadu aplikací, jako je předpověď počasí, případně vybrané hry.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák