Radio Galaxy a Radio Primavera mohou pokračovat v DAB+ dalších deset let

21. listopad 2023

Mediální rada Bavorského státního centra pro nová média (BLM) na svém zasedání dne 19. října prodloužila datovou kapacitu vyhrazenou pro rozhlasové stanice Radio Primavera a Radio Galaxy Aschaffenburg (AB-Galaxy) o dalších deset let, tedy do 31. října 2033. Rozhodnutí odůvodnil regulátor právními, programovými i mediálně ekonomickými důvody.

Čtěte také

Obě rozhlasové stanice jsou součástí DAB+ multiplexu Unterfranken, který vysílá na kanálu 10A. Digitální síť je zachytitelné s venkovní anténou pro III. pásmo také na omezeném území Čech, v některých oblastech však může docházet ke kolizi s bavorskou programovou nabídkou Oberbayern/Schwaben nebo saskou síti Region Leipzig (Lipsko). V obou případech je využit kanál 10A. V současné době má multiplex Unterfranken v provozu již šestnáct vysílačů.

Kromě programů Radio Galaxy Aschaffenburg a Radio Primavera jsou v této rozhlasové síti dále šířeny okruhy veřejnoprávního rozhlasu Bayern 1 (verze Franken a Mainfranken), Bayern 2 Nordbayern a BR Verkehr. S výjimkou posledního jmenovaného programu mají tyto stanice jednotný datový tok 96 kbps, dopravní rádio s ohledem na servisní charakter a mluvené slovo pouze 16 kbps. Z privátních stanic tu nechybí Rock Antenne, egoFM, Arabella Bayern nebo Radio Teddy.

autor: lukpo
Spustit audio

Související