Rádio pro LGBTQI komunitu opouští německý trh, v Rakousku lulu.fm zůstává

24. červen 2024

Ani tak velký a pestrý rozhlasový trh, jakým je Německo, nedokáže uživit všechny stanice, proto dochází průbězně k záníku, ale také vzniku nových značek. V neděli 30. června ukončí své vysílání lulu.fm, jediný tamní program věnovaný výhradně LGBTQI komunitě. Vysílatel postavil svůj úspěšný model na kombinaci distribuce DAB+ a online.

Čtěte také

„Je mi velmi líto queer komunity, lidí v Berlíně a Kolíně nad Rýnem, kde vysíláme přes anténu, a zejména jedinečného týmu lulu.fm, ale projekt lulu.fm již není ekonomicky životaschopný,“ oznámil zakladatel a ředitel stanice Frank Weiler. Lulu.fm mělo paradoxně úspěch u posluchačů, problém ovšem byl s obchodními partnery. V uplynulých měsících ukončilo v Německu své vysílání Femotion radio věnované ženám (je z něho jukebox) i celoplošné Sportradio Deutschland.

Podle Weilera není rozhlasový trh v Německu nastaven tak, aby byl spravedlivý k novým, menším nebo speciálním stanicím. „DAB+ je nyní příliš rozmanitý a jak víme, koláč příjmů na rozhlasovém trhu se nezvětšuje, protože využití médií se stále masivně mění. Tam, kde se stále poslouchá pozemní rádio, tedy automobil, brzy nahradí klasickou anténu SIM karta,“ dodává vysílatel v tiskové zprávě. Nyní se provozovatel zaměří na rakouský trh a samotnou metropoli Vídeň.

autor: lukpo
Spustit audio

Související