Rádio Prostor nakonec vrátilo vysílací radě jedinou FM frekvenci, DAB+ na svém webu úplně ignoruje
Rádio Prostor se rozhodlo vrátit jedinou licenci na vysílání prostřednictvím FM, a to v Olomouci, místo původně plánovaných osmi. Podle dokumentu zveřejněného Radou pro rozhlasové a televizní vysílání k tomuto kroku došlo s platností od 31. srpna. Všechny ostatní analogové kmitočty zůstávají nadále v provozu. Stanice vůbec na svém webu nereflektuje vstup do DAB+ sítě RTI cz.
Čtěte také
Webové stránky Rádia Prostor přitom nadále uvádějí olomoucký kmitočet, a to i po jeho vrácení a faktickém ukončení vysílání. Celkem tam figuruje dvanáct FM frekvencí, včetně té, která je podle platných údajů úřadu již neaktivní. Portál navíc působí dlouhodobě zastarale, protože chybí informace o změnách v síti a přehled aktuální distribuce.
Od září se navíc stanice oficiálně objevila v celoplošném digitálním rozhlasovém multiplexu operátora RTI cz, což je zcela nová možnost příjmu. Na webových stránkách Rádia Prostor se však k tomuto kroku neobjevila ani základní zmínka. O technologii DAB+ portál mlčí a neposkytuje posluchačům žádné informace o pokrytí nebo dostupnosti.
Čtěte také
Tento postup dokládá, že web rádia je z hlediska aktuální distribuce zanedbaný. Přestože stanice rozšiřuje možnosti příjmu, veřejná prezentace tuto informaci vůbec nereflektuje. Posluchači se tak musí spoléhat na dostupné databáze multiplexů, například zde na portálu Digitální rádio, provozní zprávy operátorů či regulátora.

