Radio Schlagerparadies zamíchalo s čísly, vsadilo na denní poslechovost

28. srpen 2023

Nikoliv hodinovou, ale denní poslechovost prezentovalo v rámci aktuálních výsledků Mediální analýzy 2023 Audio německé Radio Schlagerparadies. V tiskové zprávě ze sebe tak udělalo nejposlouchanější tamní hitovou stanici. Z pohledu hodinových dat na tom ale tak dobře stanice není.

Čtěte také

Denní dosah rozhlasové stanice Radio Schlagerparadies, která je součástí celoplošné DAB+ sítě DR Deutschland, je 544 tisíc posluchačů. To je cifra, která vypadá na první pohled velmi dobře. Pokud však jde o hodinová data, program má posluchačů 159 tisíc. Jak informoval portál Digitální rádio před několika dny, jedničkou je v tomto směru Klassik Radio s 218 tisíci posluchači, následované SUNSHINE LIVE se 180 tisíci posluchači. Úspěšnější už je pouze kombinovaná nabídka Absolut.

Generální a zároveň programový ředitel stanice Radio Schlagerparadies Frank Brach komentoval výsledky následovně: „Mediální analýza ukazuje, že počty našich posluchačů jsou v klíčových oblastech stabilní. Po mnoha letech stálého růstu se výsledky ustálily na vysoké úrovni. Naším cílem je dále rozvíjet náš program a zůstat i v budoucnu jedničkou v Německu pro naši cílovou skupinu.“ V síti DR Deutschland vysílají i výše zmíněné stanice SUNSHINE LIVE a Klassik Radio.

autor: lukpo
Spustit audio

Související