Radio Teddy může pokračovat v DAB+ i v následujících letech

14. listopad 2023

Německá rozhlasová stanice Radio Teddy bude moci i v následujících osmi letech vysílat prostřednictvím digitální technologie DAB+, tedy minimálně do října 2031. Rozhodl o tom mediální regulátor pro spolkovou zemi Hesensko, kam tato stanice spadá. Stanici lze naladit v Čechách s DAB+ v několika multiplexech.

Čtěte také

Dětská rozhlasová stanice Radio Teddy je k dispozici v bavorských regionálních multiplexech Oberbayern/Schwaben (kanál 10A), Niederbayern (kanál 7D), Oberpfalz (kanál 6C, vysílač Hoher Bogen 7C), Oberfranken (kanál 10B), Unterfranken (kanál 10A) a Mittelfranken (kanál 8C). Všechny tyto sítě více či méně pokrývají i území Čech, a to přirozeným přesahem tamních vysílačů. Od letošního roku je Radio Teddy také součástí zemské sítě Sachsen K12A.

V posledním zmiňovaném multiplexu je program k dispozici bez jakýchkoliv doplňkových služeb. Stanice nejen, že tu nevysílá textové informace ve formě Radiotextu, ale také ani slideshow, tedy obrázky, které mohou nabídnout například logo Radia Teddy, přebal singlu právě hraného interpreta nebo třeba pohled do studia. Kromě několika rozhlasových sítí DAB+ je možné tento program naladit také analogově. Právě v Hesensku má tato stanice šest FM kmitočtů.

autor: lukpo
Spustit audio

Související