Rádio Ukrajina ukončilo online vysílání, DAB+ opustilo už před téměř dvěma lety

20. červen 2024

Skupina Media Bohemia ukončila vysílání svého speciálního projektu Rádio Ukrajina určeného pro ukrajinskou menšimu. Stanice se v roce 2022 objevila po dobu přibližně půl roku v českých rozhlasových multiplexech, poté bylo její šíření přerušeno. Nadále pak pokračovalo Rádio Ukrajina jako online projekt. Šíření Ukrajinského rozhlasu v síti ČRo DAB+ se tato novinka netýká.

Čtěte také

Na ukončení vysílání upozornil začátkem června ve facebookové skupině Digitální rádio DAB+ Ivo Harvánek, provozovatel oborového portálu Oviradio. Naše redakce se snažila získat vyjádření od mluvčí Media Marketing Services Zuzany Nevoralové, z její pracovní schránky však dorazila pouze automatická zpráva o aktuální nepřítomnosti. Rádio Ukrajina bylo v minulosti také součástí českých rozhlasových multiplexů operátorů RTI cz a Teleko digital, a to od 4. dubna do 31. prosince 2022.

V následujícím období pak Rádio Ukrajina pokračovalo výhradně jako online projekt. Z důvodu nedostatku analogových kmitočtů se nikdy do FM vysílání nedostalo. Online vysílání probíhalo skrze portál Radia.cz, kde už je v tuto chvíli stream nedostupný. Web fungující na adrese https://radioukrajina.cz/ (prozatím) zůstává v provozu. Originální vysílání Ukrajinského rozhlasu je nadále k dispozici v rámci multiplexu ČRo DAB+, celoplošné TV sítě ČRA a portálu mujRozhlas.

autor: lukpo
Spustit audio

Související