Radiožurnál Sport v nabídce kabelové televize UPC, přibylo i Rádio Dálnice

Slideshow digitální stanice Radiožurnál Sport
Slideshow digitální stanice Radiožurnál Sport

Obě stanice doplňují bohatou programovou nabídku rozhlasových programů, které UPC ve své síti šíří. Radiožurnál Sport je speciálním okruhem fungujícím v době probíhajícího hokejového šampionátu.

Největší kabelový operátor na trhu, společnost UPC Česká republika, zařadil v uplynulých dnech do své nabídky dvě nové rozhlasové stanice. Jedná se konkrétně o Radiožurnál Sport a Rádio Dálnice. Speciální okruh Českého rozhlasu je k dispozici na Horizon boxech na programové pozici 300. Vzhledem k tomu, že operátor neumožňuje zobrazování slideshow, jako doprovodná grafika je zde umístěno pouze rotující logo stanice na obrazovce v červeném provedení.

Rádio Dálnice, jejímž provozovatelem je jedna ze společností patřících ostravskému podnikateli a rockerovi Radimu Pařízkovi, nebyla v době psaní této aktuality, v pondělí odpoledne, prozatím k dispozici na platformě Horizon. Naladit ji bylo tak možné pouze manuálně ve vlastním televizoru, případně set-top boxu s kabelovým tunerem. Obě rozhlasové stanice jsou k dispozici v multiplexu na kmitočtu 586 MHz, který obsahuje i řadu dalších audio programů. Radiožurnál Sport i Dálnice využily kapacitu po tematických streamech někdejšího Rádia Valc.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související