Rakouská veřejnoprávní televize přepracovala svou videotéku, některé pořady umožňuje přehrát i v Česku

Nová podoba videotéky rakouské veřejnoprávní televize ORF
Nová podoba videotéky rakouské veřejnoprávní televize ORF

Cílem změn je videotéku uživatelům zpřehlednit a zpříjemnit její využívání. Divák získá jasný přehled o výběru obsahu na jednotlivých stanicích, případně se snadno orientuje prostřednictvím konkrétních rubrik.

Rakouská veřejnoprávní televize představila v uplynulých týdnech novou podobu svoji videotéky ORF-TVthek, která je k dispozici buďto on-line na adrese https://tvthek.orf.at/, případně pro majitele televizorů a set-top boxů s podporou standardu HbbTV. ORF přepracovala nejen vzhled samotné služby, ale zaměřila se na více obsahu z Rakouska, živé vysílání a možnost personalizace. Vybrané pořady umožňuje vysílatel přehrát i u nás, naopak ty, které blokuje, opatřil na první pohled viditelnou informací „Nur in Österreich verfügbar“. 

Cílem změn je videotéku uživatelům zpřehlednit a zpříjemnit její využívání. Divák získá jasný přehled o výběru obsahu na jednotlivých stanicích, případně se snadno orientuje prostřednictvím konkrétních rubrik. Do navigace byla zanesena i kategorie oblíbených položek, kam si uživatel může pořad přidat, a vždy ho snadno najde. Jednotlivé formáty ORF si může divák řadit i podle dalších filtrů. Větší důraz na Rakousko znamená, že veřejnoprávní vysílatel lépe přímo přes hlavní stránku „prodává“ obsah od jednotlivých zemských poboček a zajímavosti z regionů.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související