Řecko se dočkalo testů digitálního rádia DAB+

11. leden 2018
02066827.jpeg

Za experimentálním vysíláním stojí dle očekávání veřejnoprávní rozhlas ERT, který šíří své programy ERA 1, ERA 2, ERA 3, ERA Sport, ERA Kosmos, Voice of Greece a ERA 7 Talk.

Poté, co Řecko zveřejnilo návrh mediálního zákona, který počítá i se šířením digitálního rozhlasového vysílání DAB+, byly právě jeho testy zahájeny v Aténách, respektive na území celého regionu Attika, jehož je hlavní město součástí. Prozatím jde sice pouze o první krok, který nutně nemusí znamenat zahájení ostrého provozu, nicméně jde o pozitivní vzkaz pro ostatní země, že i zde se začínají hýbat ledy na poli digitálního rozhlasu.

Za experimentálním vysíláním stojí dle očekávání veřejnoprávní rozhlas ERT, který šíří své programy ERA 1, ERA 2, ERA 3, ERA Sport, ERA Kosmos, Voice of Greece a ERA 7 Talk. Stejně jako Český rozhlas i jeho řecký „kolega“ používá pro tento region kanál 12C. Výkon je stanoven na poměrně nízkou hodnotu 300 Wattů, čili dosah vysílače není příliš vysoký. Pro srovnání, na stejnou sílu je nastaven dokrývač ČRo v Berouně. Do budoucna by se mělo pokrytí digitálním signálem DAB+ v Řecku pochopitelně rozšiřovat.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák