Satelitní služby Digi TV a Skylink zacílily na zákazníky bez set-top boxů

Spolupráce skupiny M7 Group s výrobcem televizorů Samsung není žádným překvapením. Obě firmy už se „setkaly“ na platformě EVO-S.

Provozovatelé satelitních služeb Digi TV a Skylink představili v uplynulých dnech novinky, které jsou určeny pro zákazníky, jenž nechtějí využívat danou platformu na set-top boxu, ale pro sledování programů preferují přímo televizor. Společnost Digi Czech Republic, která Digi TV provozuje, se dohodla s firmou TP Vision (Philips) na implementace funkce fast-scan do jejích televizorů. Zákazník tak bude mít v televizoru vždy aktuální seznam televizních stanic.

„Set-top box, a tedy druhý ovladač, již není potřeba. Stačí, aby si od nás zákazníci pronajali CA Modul, zasunuli jej do příslušného slotu a jednoduchým nastavením nainstalovali Digi TV do své televize Philips,“ uvedl Vladimír Rusnák, výkonný ředitel společnosti Digi Czech Republic, a doplnil: „Pokud proběhne aktualizace kanálové mapy, televizor ji automaticky vykoná do pár minut od změny bez toho, aby musel zákazník cokoli komplikovaně nastavovat.“ Satelitní služba operuje se svými programy na pozici 1 stupeň západně, družice Thor.

Významnější novinka se týká satelitní služby Skylink. Ta se dohodla na implementaci své nabídky do televizorů Samsung. Spolupráce s touto značkou není žádným překvapením, protože známý výrobce už nabízí pro tyto účely set-top box EVO-S. Nová aplikace pro televizory Samsung kombinuje výhody satelitní a internetové televize. Přijímač by měl být pro plné využití všech funkcí pochopitelně připojený k internetu. Novinku mohou využívat zákazníci s televizory Samsung od roku 2016, finální testování modelové řady 2018 právě probíhá.

„Na rozdíl od jiných aplikací, které pracují výhradně s internetovými službami, naše aplikace integruje funkce satelitu a internetu. Zákazník s aplikací získává námi kontrolované uživatelské rozhraní a může tak všechny naše služby pohodlně ovládat jediným dálkovým ovladačem," popsal princip aplikace Skylink Live TV Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která je provozovatelem satelitní služby. Aplikaci mohou zdarma využívat zákazníci Skylinku s aktivní dekódovací kartou a je pro ně dostupná na oficiálním e-shopu Samsung.