Schwarzwaldradio se připravuje na odchod z DAB+ v Bádensku-Württenbersku

Schwarzwaldradio

Digitálním signálem už nyní pokrývá rozhlasová stanice prakticky celé Německo, toto vysílání tak pro ni prakticky ztratilo smysl.

Německá rozhlasová oldies stanice Schwarzwaldradio se připravuje na odchod z pozemního digitálního vysílání DAB+ ve spolkové zemi Bádensko-Württenbersko. Plánovaný krok souvisí s chystanými distribučními změnami. Pochopitelně to ale neznamená odchod z digitálního vysílání, naopak. Schwarzwaldradio počítá s dlouhodobou distribucí prostřednictvím celoplošného multiplexu Media Broadcast na kanálu 5C.

Digitálním signálem už nyní pokrývá rozhlasová stanice prakticky celé Německo, vysílání v Bádensku-Württenbersku tak pro ni prakticky ztratilo smysl. Navíc znamenalo zvýšené náklady vynaložené na distribuci. Odchodem stanice z DAB+ multiplexu DRS BW na kanálu 11B se uvolní datové kapacita 72 kbps, kterou Schwarzwaldradio aktuálně využívalo a bude připravena pro příchod nových zájemců. Páteřní síť tvoří dva desetikilowattové vysílače v Heidelbergu a Stuttgartu, v přípravě je také Feldberg.