Šlágr 2 nezískal licenci, nová televize odstartuje až v říjnu

13. září 2017
Karel Peterka

Podle informací redakce webu Digitální rádio by měl Šlágr 2 vysílat v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací a také v DVB-T2 síti téhož operátora.

Druhý program televize Šlágr označovaný dodatkem „2“ v září neodstartuje. Provozovatel nezískal na aktuálním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), které se konalo včera, potřebnou terestrickou licenci. Regulátor tak bude řešit udělení oprávnění na některém příštím setkání, a to buďto v úterý 26. září, případně až o čtrnáct dní později, tedy 10. října. Šlágr 2 měl odstartovat do několika dní od udělení terestrické licence.

Podle informací redakce webu Digitální rádio by měl Šlágr 2 vysílat v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací, která mu zajistí pokrytí krajských měst a okolí. Dvojka Šlágru se má objevit také v DVB-T2 multiplexu téhož operátora. V horizontu několika měsíců tak bude mít nová stanice zajištěna celoplošné pokrytí republiky. Sledovat Šlágr 2 ale tak budou moci pouze diváci s odpovídajícím televizorem, případně set-top-boxem. Jako převzaté vysílání budou moci tuto stanici zařadit do svých nabídek i kabeloví a IPTV operátoři.

Spustit audio
autor:Lukáš Polák
  • Televize