Stanice Country no.1 přerušila vysílání, za několik měsíců ho ale plánuje obnovit

19. únor 2016

Obnovení vysílání se bude odvíjet od termínu podání žádosti o novou licenci na vysílací radu a rychlosti s jakou ji vydá sám regulátor.

Tematický kanál Country no.1 hudebníka a majitele vydavatelství Česká muzika Karla Peterky přerušil vysílání. Jak si ověřila redakce webu Digitální rádio díky zpětnému zhlédnutí ve službě SledováníTV.cz, k vypnutí signálu došlo v průběhu noci ze středy 17. na čtvrtek 18. února. Stanice se ovšem k divákům plánuje vrátit. Digitálnímu rádiu to potvrdil zástupce Country no.1 Robert Kvapil. Důvodem k přerušení vysílání je skutečnost, že provozovatel neměl licenci pro kabelovou distribuci. Stanice vysílala v minulosti v multiplexu 4, tuto distribuci ale přerušila. Nemohla už tedy v rámci kabelu vysílat jako převzaté vysílání.

„Připravujeme veškeré podklady pro udělení nové licence. Vysílání chceme pochopitelně obnovit co nejdříve, ale určitě to nebude v horizontu jednoho měsíce,“ uvedl Kvapil. Po doručení dokumentace na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), bude několik týdnů trvat, než se žádostí bude regulátor zabývat. V budoucnu zvažuje provozovatel Country no.1 i možnost, že by vysílal prostřednictvím družice, chce si proto zajistit i satelitní licenci. Stanice byla také součástí nabídky největší kabelové firmy u nás, tedy společnosti UPC Česká republika. Nejznámějším projektem Karla Peterky je však stanice Šlágr TV.

autor: lukpo
Spustit audio