Střední Čechy čeká další fáze přechodu na DVB-T2, vysílač Votice – Mezivrata vypne DVB-T

Vysílač - top promo

Ve středních Čechách dochází k další fázi terestrické digitalizace. Končí vysílání multiplexu 2, za další týden pak dojde i na síť s barrandovskými klony, Óčky nebo Šlágr TV.

Středočeské diváky čeká další fáze přechodu na pozemní digitální vysílání DVB-T2. Dnes minutu před půlnocí bude vypnut na kótě Votice – Mezivrata signál DVB-T multiplexu 2 s komerčními programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a Barrandov. Diváci, kteří budou chtít toto vysílání nadále sledovat, již budou potřebovat nový DVB-T2 přijímač – televizor, případně set-top box. Multiplex 1 České televize, který obsahuje programy Českého rozhlasu, byl na Voticích vypnut již 7. ledna. 

Těmito změnami ale přechod na DVB-T2 v daném regionu ještě nekončí. Díky vypnutí Přechodové sítě 12 bude zároveň uvolněn kanál 28. Tímto krokem by se tedy mohl otevřít příjem DVB-T2 signálu z bavorské kóty Hoher Bogen i dále od německých hranic. Na straně diváka to pochopitelně ale bude znamenat venkovní a nikoliv pokojovou anténu. 31. ledna bude z Votic ukončeno vysílání DVB-T multiplexu 3 a 20. února dojde k zapnutí DVB-T2 multiplexu 23 na kanálu 22.

4. února bude ukončeno vysílání multiplexu 1 v Rakovníku a o týden později v Zaječově.

Spustit audio

Související