Švédský rozhlasový éter obohatí v následujících měsících nové digitální stanice

25. červenec 2019

V multiplexu se objeví stanice Rix FM, Star FM, Bandit Rock a Power Hit Radio, které dále doplní okruhy Lugna Favoriter a Svenska Favoriter. Pokryto bude 43 % populace.

Rozhlasová skupina NENT připravuje pro následující měsíce rozšíření programové nabídky digitálního rádia DAB+. NENT tak podpoří rozvoj technologie v zemi, kde se jí příliš nedaří a může dát posluchačům impuls na této platformě setrvat, případně si pořídit odpovídající přijímač. Nové rozhlasové stanice si budou moci posluchači naladit nejprve v hlavním městě Stockholmu, Uppsale a Gävle. Připravena je expanze i do dalších švédských lokalit.

Christer Modig, manažer skupiny NENT, konstatoval, že první fáze výstavby DAB+ vysílačů má být dokončena v říjnu letošního roku s pokrytím 43 % populace. V přípravě jsou mimo jiné také města Göteborg a Malmö. Letní měsíce pro zahájení vysílání si NENT vybrala kvůli případnému testování technologie a dolaďování technických detailů, ostrý start na podzim budou doprovázet i marketingové aktivity. V multiplexu se objeví stanice Rix FM, Star FM, Bandit Rock a Power Hit Radio, které dále doplní okruhy Lugna Favoriter a Svenska Favoriter.

autor: lukpo
Spustit audio

Související