U boomu digitálního rádia v Rakousku byl i prezident van der Bellen, spustil hitovou stanici

24. červen 2024

Nejvýznamnější událost na rakouském rozhlasovém trhu od roku 1998 si v pátek 21. června nenechal ujít ani tamní spolkový prezident Alexander van der Bellen. Pro zahájení vysílání ho získala nová digitální stanice Rot Weiss Rot patřící do portfolia programů rádia Kronehit. Od pátku funguje v Rakousku druhá celoplošná síť s dalšími 14 rádii, dalších 14 jich je šířeno v regionech.

Čtěte také

„Jsem potěšen, že mohu oficiálně spustit novou digitální rozhlasovou stanici Radio Rot Weiss Rot,“ konstatoval Alexander van der Bellen. Kromě něho se oficiálního startu stanoveného na pravé poledne účastnila také letošní kandidátka na Eurovizi, zpěvačka Kaleen, a zpěvák Josh. Stanice Rot Weiss Rot má v rakouském rozhlasovém éteru unikátní pozici – zaměřuje se výhradně na rakouské interprety. Název stanice symbolizuje barvy státní vlajky – červená, bílá a červená.

Důležitost nového projektu patřícího do stáje provozovatele rozhlasové stanice Kronehit potvrdila i zpěvačka Kaleen. Ta označila propagaci rakouských interpretů za neuvěřitelně podstatnou. Pravděpodobně nejznámější, v současné době aktivní zpěvačkou na tamním trhu, je linecká rodačka Christina Stürmer. Kronehit vypustil v pátek 21. června do DAB+ i další tři značky – celoplošně šíří také novou stanici Super 80s a regionálně pak programy Eurodance X-Press a Pirate Radio.

autor: lukpo
Spustit audio

Související