Veřejnoprávní Deutschlandfunk Nova drží i díky DAB+ stabilní poslechovost

31. srpen 2023

Rozhlasová stanice Deutschlandfunk Nova jako čistě digitální program veřejnoprávní skupiny Deutschlandradio oslovuje svým vysíláním denně 135 tisíc posluchačů, což je prakticky stejný výsledek jako ukázala minulá Mediální analýza 2023 Audio, tamní obdoba Radioprojektu. Nový rekord vytvořila stanice Deutschlandfunk Kultur.

Čtěte také

Rozhlasová stanice Deutschlandfunk a program Deutschlandfunk Nova určený mladým posluchačům, který je vysílán výhradně digitálně, nezaznamenaly po nárůstu dosahu v posledních letech žádné zásadní změny. Deutschlandfunk dosahuje každý den 2,27 milionu posluchačů (MA Audio 2023 I: 2,28 milionu) a v žebříčku nejposlouchanějších stanic v Německu vystoupal na šesté místo Deutschlandfunk Nova má aktuálně 135 tisíc denních posluchačů (MA Audio 2023 I: 134 tisíc).

Celkově zůstává konzumace audia v Německu na velmi vysoké úrovni a údaje o využití lineárního vysílání se téměř nemění. Podcasty, online audio a DAB+ zaznamenávají zisky u takzvaného nejširšího publika. Programový ředitel Deutschlandradia Jona Teichmann i samotný ředitel Stefan Raue jsou s výsledky spokojeni. „Skutečnost, že se Deutschlandfunk za rok v žebříčku nejposlouchanějších stanic vyšvihl z 10. na 6. místo, je pro nás velkým uznáním,“ uvedl Raue.

autor: lukpo
Spustit audio

Související