Veřejnoprávní rozhlas Rai spustí od června italskou obdobu Rádia Junior

11. duben 2017
Ušoun Rušoun ve stanu

Obsahem vysílání Rai Radio Kids bude hudba, písničky, soudtracky, pohádky, ale také informační a vzdělávací pořady a četba.

Italský veřejnoprávní rozhlas Rai spustí ve 12. června digitální stanici určenou pro dětské posluchače ve věku od dvou do deseti let. Okruh pojmenovaný jako Rai Radio Kids bude dostupný prostřednictvím řady distribučních kanálů – v DAB+, na webu Rai, v mobilních aplikacích, v pozemním vysílání (DTT) a také na satelitu Hotbird. Zájemci z České republiky a Slovenska tedy budou mít hned několik cest, jak se k programu dostat.

Obsahem vysílání Rai Radio Kids bude hudba, písničky, soudtracky, pohádky, ale také informační a vzdělávací pořady a četba. Informaci o plánovaném spuštění nového okruhu vyslal na turínském festivalu „Cartoons on the bay“ do světa přímo generální ředitel veřejnoprávního média Antonio Campo Dall'Orto. V DAB+ bude dětská rozhlasová stanice součástí multiplexu Rai, který je zachytitelný po celé Itálii. Prostoru pro nový okruh je v této digitální zemské síti dostatek. V současné době je tu šířených deset programů.

autor:Lukáš Polák
  • Rádio
  • digitální rádio